آخرین خبرها

مذاکرات ظریف برای آزادی شیخ زکزاکی+ جزییات

تاریخ انتشار : پنج شنبه،۷مرداد۱۳۹۵
نخست  ← بین الملل ← سرخط خبر  ←  مذاکرات ظریف برای آزادی شیخ زکزاکی+ جزییات

نماینده جامعةالمصطفی (ص) که در سفر هیات ایرانی به نیجریه حضور داشته ، گفت: دکتر ظریف در دیدار با مقام های نیجریه نسبت به وضعیت جسمی شیخ ابراهیم زکزاکی ابراز نگرانی شدیدی کرد. به گزارش  اعتدال شمال به نقل از انتخاب ، حجت الاسلام علی فلاح زرومی افزود: دکتر ظریف در دیدار با مقام های […]

نماینده جامعةالمصطفی (ص) که در سفر هیات ایرانی به نیجریه حضور داشته ، گفت: دکتر ظریف در دیدار با مقام های نیجریه نسبت به وضعیت جسمی شیخ ابراهیم زکزاکی ابراز نگرانی شدیدی کرد.

به گزارش  اعتدال شمال به نقل از انتخاب ، حجت الاسلام علی فلاح زرومی افزود: دکتر ظریف در دیدار با مقام های نیجریه از جمله رییس جمهوری و وزیر امور خارجه این کشور ، ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به وضعیت جسمی شیخ ابراهیم زکزاکی، موضوع آزادی ایشان را به عنوان فردی که همه فرقه های اسلامی را به حفظ وحدت دعوت کرده است ، با جدیت خواستار شد.

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرده که آزادی شیخ زکزاکی، به طور قطع اثر ثمربخشی برای مقابله با افراط گرایانی مثل بوکو حرام در نیجریه خواهد داشت.

ظریف همچنین نیاز به معالجه و درمان شیخ زکزاکی را به مسوولان نیجریه ای یاد آوری کرد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه گذشته سفر خود را به غرب آفریقا آغاز کرد.
نخستین مقصد ظریف نیجریه بود و در جریان این سفر با رییس جمهوری، رییس مجلس و وزیر خارجه این کشور دیدار کرد و سپس به غنا رفت و با مسوولان این کشور نیز دیدار و گفت وگو انجام داد.

ابراهیم یعقوب زکزاکی در سال 1953 میلادی برابر 1332 شمسی در شهر زاریا شمالی نیجریه به دنیا آمد. وی رهبرجنبش اسلامی نیجریه است و در روز 13 دسامبر 2015 (23 آذرماه 1394) بر اثر حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیةالله و منزل شیخ، وی زخمی و توسط ارتش دستگیر و زندانی شد.

ارتش نیجریه علت این حمله را تلاش هواداران شیخ برای ترور رییس ستاد ارتش نیجریه در منطقه زاریا اعلام کرده است.

 *
 *
امتیاز دادن به این خبر

1   1

0