آخرین خبرها

سعد حریری: لبنان به حمله جنگنده‌های اسرائیل به حزب‌الله پاسخی نخواهد داد

تاریخ انتشار : یکشنبه،۱۲آذر۱۳۹۶
نخست  ← بین الملل ← مناسبت های ویژه  ←  سعد حریری: لبنان به حمله جنگنده‌های اسرائیل به حزب‌الله پاسخی نخواهد داد

نخست‌وزیر مستعفی لبنان در گفتگو با یک نشریه فرانسوی گفته است که به حمله‌های جنگنده‌های اسرائیلی به نیروی‌های حزب‌الله پاسخ نخواهد داد. سعد حریری در ادامه مواضع تفرقه‌افکنانه خود در پاسخ به این سؤال که موضع لبنان در خصوص حمله جنگنده‌های اسرائیل به نیروهای حزب‌الله در سوریه چه خواهد بود، تأکید کرد: لبنان هیچ پاسخی […]

نخست‌وزیر مستعفی لبنان در گفتگو با یک نشریه فرانسوی گفته است که به حمله‌های جنگنده‌های اسرائیلی به نیروی‌های حزب‌الله پاسخ نخواهد داد.

سعد حریری در ادامه مواضع تفرقه‌افکنانه خود در پاسخ به این سؤال که موضع لبنان در خصوص حمله جنگنده‌های اسرائیل به نیروهای حزب‌الله در سوریه چه خواهد بود، تأکید کرد: لبنان هیچ پاسخی به حمله اسرائیل به مواضع نیروهای حزب‌الله و ایران در سوریه نخواهد داد.

«سعد حریری» نخست وزیر لبنان روز شنبه ۱۳ آبان به طور غیر منتظره و غیرمعمول در هنگام حضورش در ریاض پایتخت عربستان، استعفای خود را از سمت نخست وزیری اعلام کرد.

بیشتر تحلیلگران معتقدند، استعفای حریری با فشار عربستان سعودی، با هدف ایجاد خلاء سیاسی در لبنان و اعمال فشار به حزب الله صورت گرفت.

نخست‌وزیر لبنان در ادامه گفتگو خود با روزنامه «پاریس مَچ» فرانسه در خصوص نقض حریم هوایی لبنان توسط جنگنده‌‌های اسرائیلی برای حمله به نیروهای حزب‌الله در سوریه گفت: ما هر هرگونه نقض حریم هوایی خود را به شورای امنیت سازمان ملل گزارش خواهیم داد، اما بیش از این کار دیگری انجام نخواهیم داد.

 *
 *
امتیاز دادن به این خبر

1   1

0